Головна  |  Новини, Податки, ФОП  |  Перевірка податкового боргу: фізичної особи, ФОП чи підприємства
як перевірити податковий борг
Січ

Податковий борг — це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого у встановлений законодавством період, а також непогашена пеня. Як дізнатися про наявність заборгованості, вчасно її сплатити та уникнути додаткових стягнень — далі в нашій статті читайте про:

  • податковий борг фізичних осіб;
  • як перевірити заборгованість ФОПам;
  • перевірка податкового боргу підприємства та бізнес-партнерів.

Короткий зміст

  1. Як дізнатися про податковий борг фізичної особи?
  2. Як перевірити сплату податків та заборгованість ФОП?
  3. Як перевірити податковий борг підприємства чи свого бізнес-партнера?

1. Як дізнатися про податковий борг фізичної особи

Фізичні особи — громадяни, які не зареєстровані об’єктами господарювання, можуть мати податкові зобов’язання відповідно до ПК України. Серед цих зобов’язань, зокрема, сплата податку за земельну ділянку, майно, нерухомість.

Податковий борг у громадян, які не є суб’єктами господарювання, може виникнути у разі несплати покладених на них податків, а також у разі порушення термінів цієї сплати, передбачених законодавством.

Перевірити наявність або відсутність заборгованості можна в Електронному кабінеті платника податків, а також через офіційний вебпортал ДПС.

електронний кабінет: податкова заборгованість фізичних осіб

Здійснити вхід до Електронного кабінету можна за допомогою електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. А також скориставшись Інтегрованою системою електронної ідентифікації — id.gov.ua(MobileID та BankID). Сума заборгованості в Особистому кабінеті відображатиметься червоним кольором.

2. Як перевірити сплату податків та заборгованість ФОП?

Заборгованість у фізичних осіб-підприємців виникає у разі несплати, неповної сплати або порушення термінів сплати податків, передбачених законодавством для конкретної групи ФОП. А також у разі невчасного/неповного погашення нарахованої пені.

Перевірити наявність податкового боргу ФОПи на спрощеній та загальній системі оподаткування можуть двома способами:

  1. Електронному кабінеті платника податків(розділ “Стан розрахунків з бюджетом”). Сума боргу буде вказана у відповідній графі – “Податкова заборгованість”.
  2. На офіційному сайті Державної податкової служби України.

як перевірити сплату податків фоп

перевірити контрагента на податковий борг

За наявності боргу, сума якого перевищує 3060 грн, місцевий орган ДПС надсилає підприємцеві податкову вимогу — офіційний документ, який інформує про необхідність термінової сплати заборгованості. Отримавши вимогу, ФОП зобов’язується сплатити борг у вказані терміни.

Зверніть увагу:якщо з тих чи інших причин Ви не маєте можливості повністю сплатити податкову заборгованість, зверніться до місцевого органу ДПС із заявою про розтермінування боргу.

3. Як перевірити податковий борг підприємства чи свого бізнес-партнера

Дізнатися про наявність/відсутність податкового боргу в підприємства, або у Вашого бізнес-партнера (ФОП чи юридичної особи), можна на офіційному порталі ДПС України, в розділі Дізнайся більше про свого бізнес-партнера. Щоб отримати відповідну інформацію, введіть всі відомі Вам дані Вашого партнера. До прикладу, код ЄДРПОУ, найменування.

перевірити податкову заборгованість

Після введення інформації натисніть кнопку “Пошук”. Дані відобразяться майже миттєво.

Бажаєте вберегти себе від нарахування податкового боргу та співпраці з ненадійними бізнес-партнерами? Довірте ведення бухгалтерських справ професіоналам. Наша аутсорсингова бухгалтерська компанія візьме на себе усі зобов’язання щодо бухгалтерії та гарантує кваліфікований підхід. Надаємо бухгалтерські послуги фізичним та юридичним особам.

Якщо Вам необхідна бухгалтерська консультація з питань наявного податкового боргу, наші спеціалісти із задоволенням допоможуть. Телефони для запису на консультацію:

+38 (097) 839-21-42
+38 (097) 441-41-04

Подбайте про відсутність боргів!